На днях поэт и прозаик, член МСП, МСПС и НСПУ, Микола Тютюнник вернулся из Киева, где ему был вручен Диплом лауреата международной литературной премии Нью-Йоркского украинского университета (США) за исторический роман в стихах "Бунтарская галера", в котором повествуется о героическом подвиге запорожцев и донских казаков во времена их борьбы с турецкими людоловами. Это вторая такая литературная награда нашего земляка. Несколько лет назад Микола Тютюнник уже награждался премией университета за роман в стихах "Маруся Богуславка".
Ниже представляем несколько отзывов на роман "Бунтарская галера".
« Дорогий Миколо! Дякую тобі, друже, за «Бунтарську галеру». Прочитав з насолодою. І ось уже другий день під враженням – на душі і якийсь чуттєвий біль за ті біди, що випали на долю нашого народу, і гордість незборима за його силу духу, за мужність і незламність наших справжніх патріотів, козацьких ватаг, безстрашних захисників землі нашої.
Як зримо і художньо виважено змальовано тогочасні події! Все тут вражає: неймовірна авторська фантазія і чітка уява, бездоганна м`яка, наближена до народної , мова, ідіоматичні крилаті вирази, метафоричні сполучення, образи, зразки фольклору. А ще – майстерні діалоги. Все це спонукає сприймати твір не тільки розумом, а й серцем.
Ця книга наповнена почуттям патріотизму і любові до нашого славного минулого, до землі, за яку віддавало життя славне козацтво.
Твір вдався. Це – класика однозначно. «Бунтарська галера» - це наша українська «Одіссея». Адже, як і герой Гомера, повертаючись з Трої до Італії, мав масу перешкод і блукань, так і наш славетний козак, Роман Каторжний, героїчно долає безліч незгод (тікаючи з полону), повертаючись на рідну землю, в Україну».
Михась ТКАЧ,
лауреат премій ім. М. Коцюбинського та ім. Г. Сковороди), м. Чернігів.
__________________________________
«Вещь эта сильная, очень много хороших, образних мест, удачно использованы народные поговорки… В последнее время я подобных масштабных поэтических произведений не встречал. И дело даже не в объеме. Главное, что ты сумел на протяжение всего романа держать читателя в напряжении, заставив его сопереживать, а это очень непросто сделать даже в коротких вещах. Есть места, где ты создаешь поэзию из, казалось бы, непоэтических моментов, что говорит о твоем высоком профессионализме. Представляю, сколько труда пришлось вложить в такое масштабное произведение! Думаю, роман получит хорошие отзывы и высокую оценку. И она – заслужена!»
Сергей КРИВОНОС,
лауреат Всероссийской литературной премии имени Сергея Есенина, г.Сватово.
___________________________________
«В который раз перечитываю твой историко-поэтический памятник и не перестаю удивляться твоему глобальному мышлению». Радуюсь за тебя и горжусь тобой. Это большой труд, где ощущается парение твоей души!»
Виктор МОСТОВОЙ,
лауреат литературных премий им. М. Матусовского, им. О. Бишарева, им. Б. Горбатова, альманаха «Свой вариант»), г. Стаханов.
___________________________________
«Читаю Вашу «Бунтарскую галеру» - и меня охватывает волнение от внезапно обрушившихся чувств – гордости, восхищения, радости, восторга… Ведь Вы – наше достояние, лучший цвет нашего города, школьники почитали за честь вести с Вами живую беседу…»
Валентина ОНИЩУК,
«Отличник народного образования Украины», Лауреат Всероссийского конкурса «Учитель года РФ 2000», Победитель конкурса «Лучший учитель РФ 2006».
___________________________________
«Закончила читать и теперь меня переполняют эмоции… Это очень сильная и в то же время трогательная вещь! Как прекрасен, сочен и красочен Ваш украинский язык! Какие обороты речи и слова, уже, можно сказать, забытые или вышедшие из обихода. Огромное спасибо Вам за истинно талантливое и прекрасное историческое произведение. Теперь «Бунтарская галера», наряду с Вашей «Марусей Богуславкой», будет моим любимым произведением».
Ольга ТАРСКАЯ (ТИТОВСКАЯ),
Искусствовед, Заслуженный работник культуры ТССР, г. Москва.
___________________________________
«Дорогий Миколо Григоровичу, побратиме по духу і перу! Вразили Ви мене своєю книгою, і серце моє повне захоплення, подивування і любові. Ніколи не думав, що мені ще випаде нагода читати український роман у віршах, що є в Україні поет, спроможній зважитися на такий подвиг… Сьогодні на семінарському занятті з літератури читали зі студентами Вашу «Бунтарську галеру». Читали, аналізували, розбирали. На це пішло більше години. Враження сильне. Твір надається для аналізу, бо написаний майстерно. Моя рецепція Вашого твору буде в «Слові Просвіти», де я з продовженням друкую літературні денники. І Ваш роман не відкладу в довгий ящик.
Ви дуже міцний поет, рідкісної сили і таланту!»
Петро СОРОКА,
лауреат Міжнародної літературної премії ім. Миколи Гоголя «Тріумф»,
премії ім. В. Сосюри, ім. братів Лепких, ім. Г. Сковороди, ім. Р. Федоріва, м. Тернопіль.
_____________________________________
«Дорогий Миколо Григоровичу! Щиро дякую за Вашу чудову «Бунтарську галеру». Як і Ваші попередні твори, вона позначена глибоким знаттям історичного матеріалу, просякнута синівською любов`ю до рідної землі і, що найголовніше, написана майстерно, натхненно, переконливо. Мало хто сьогодні в українській літературі спроможний змалювати таке різнопланове полотно карбованими рядками класичної поеми! Це велика праця справжнього майстра і подвижника рідного письменства…»
Рауль ЧІЛАЧАВА,
лауреат літературних премій ім. В.Винниченка, ім. М. Рильського, ім. Г.Табідзе, ім. А. Чака, ім. М. Вулфсона та ін., м. Київ.
____________________________________
«Прочитала «Бунтарську галеру» на одному диханні, потім перечитувала, перечитувала… Отримала дозу історичного, романтичного, морального, емоційного… Скільки пережито автором! Праця титанічна (уявляю, скільки опрацювали історичного матеріалу, щоб вийти на сюжет і розв`язку роману). Океан виховних моментів! Море романтизму! А головне – тверде переконання, віра ліричного героя в майбутнє своєї Батьківщини!»
Надія КОШЕЛЬ, поетеса, член НСПУ, м. Луганськ.
_____________________________________
«Бунтарська галера» - твір, який філософією свого змісту, оригінальністю композиції становить невід`ємну будову величного храму творчості письменника. Храм Миколи Тютюнника поки що таємничий, незвіданий, і кожен, потрапивши до нього, змушений буде мислити, розмірковувати, пізнавати…»
Лариса ДУМИЧ,
учитель-методист Державної гімназії-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «КАДЕТСЬКИЙ КОРПУС», м. Харків.
_____________________________________
Администрация сайта сердечно поздравляет Николая Григорьевича и желает крепкого здоровья, удачи, благополучия, новых интесных произведений и книг!
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.